Havarijné poistenie

Detailné porovnanie ponúk všetkých slovenských poisťovní za dve minúty

Porovnať

K produktom poisťovní Ti ponúkame benefity navyše. Bezplatne.

Okrem nehody Tvoje auto ohrozujú aj krádež, vandalizmus či prírodné živly. To všetko a viac zohľadňuje havarijné poistenie. S nami si ho ušiješ na mieru podľa svojich špecifických potrieb. Vďaka online porovnaniu sa rýchlo zorientuješ vo všetkých dostupných ponukách a zmluvu môžeš následne uzavrieť len pár kliknutiami na internete či cez mobil.

Bezplatná pomoc

V prípade poistnej udalosti sa môžeš spoľahnúť na našu asistenciu pri vypĺňaní formulárov i ďalších krokoch nárokovania si poistného plnenia.

Najvýhodnejšia poistka každý rok

Upozorníme Ťa, ak sa na trhu objaví výhodnejší poistný produkt, a uľahčíme uzavretie novej zmluvy i výpoveď pôvodného poistenia.

Denne aktualizované ponuky

Prinášame Ti porovnanie všetkých poistných produktov s aktuálnymi poisťovacími sadzbami, nezabúdame ani na dôležité detaily poistných podmienok.

Okamžité poistenie, hocikedy

Poistenie cez internet si s nami uzavrieš kedykoľvek a platiť začne hneď.

Čo všetko zohľadniť pri výbere havarijného poistenia?

Formulár našej on-line kalkulačky Ti pripomenie, že do úvahy treba vziať:

Spoluúčasť
Poisťovňa Ti v prípade poistnej udalosti vyplatí sumu, ktorá zodpovedá výške škody zníženej o spoluúčasť. Čím je vyššia, tým viac zaplatíš z vlastného, ak sa niečo stane, no tým nižšie bude Tvoje poistné. Vyššie poistné teda pre Teba naopak znamená nižšie výdavky pri nehode.
Rozsah krytia
Či sa Ti oplatí poistiť všetky typy škôd na Tvojom vozidle (následkom havárie, prírodného živlu, krádeže, vandalizmu), závisí od jeho ceny a Tvojich vodičských skúseností. Napríklad staré auto možno proti krádeži poisťovať nechceš, ba ak si veľmi dobrý vodič, tak ani proti havárii.
Zabezpečenie vozidla
Pri krádeži je veľmi dôležité, nakoľko bolo vozidlo pred ňou chránené. Pokiaľ jeho zabezpečenie nespĺňalo kritériá poisťovne, táto poistné plnenie kráti, či dokonca odmieta vyplatiť.
Asistenčné služby
V ich rozsahu a výškach krytia pri rôznych udalostiach sa poisťovne významne líšia. Po nehode Ti môžu zabezpečiť opravu alebo odtiahnutie auta, prípadne pokračovanie v ceste. Zopár z nich tento servis poskytuje aj pri poruche vozidla. Vďaka nám môžeš ich ponuky detailne porovnať.
Pripoistenia
K základnému havarijnému poisteniu si môžeš prikúpiť aj rozšírenie krytia. Dajú sa tak zohľadniť napríklad spoluúčasť pri škodách na čelnom skle, činnosť vozidla ako pracovného stroja, ale aj rozšíriť asistenčné služby, pridať úrazové poistenie prepravovaných osôb, poistenie batožiny, náhradného vozidla, finančnej straty (GAP) a podobne.
BonusBonusové / nebonusové poistenie
Pri bonusovom poistení každá zavinená škoda zvyšuje poistné. Nebonusové je pri bezškodovom priebehu drahšie, no platí sa stále rovnaká suma bez ohľadu na počet zavinených škôd.

Čo všetko môže Tvoje cestovné poistenie zahŕňať?

S nami ľahko porovnáš, koľko v ktorej poisťovni zaplatíš, keď si k základnému krytiu vyberieš aj ďalšie zo širokej ponuky pripoistení.

Havária
Základom havarijného poistenia je krytie škôd jednak po zrážke vozidiel, jednak po náraze na akúkoľvek prekážku, vždy bez ohľadu na to, kto nehodu zaviní.
Krádež
Poistiť sa môžeš aj pre prípad odcudzenia ako celého vozidla, tak jeho časti, napríklad autorádia.
Zrážka so zverou
Do cesty sa Ti môže pripliesť srnka, diviak, zajac, ... Je lepšie byť pripravený i na to.
Náhradné vozidlo
Po poistnej udalosti, napríklad počas opravy auta, Ti poisťovňa môže preplatiť zdokladované náklady na požičanie náhradného vozidla rovnakej kategórie na vopred určenú dobu.
Úraz prepravovaných osôb
Seba i spolujazdcov môžeš poistiť pre prípad smrti následkom úrazu, trvalých následkov úrazu a/alebo nevyhnutného liečenia po úraze.
Poškodenia káblov hlodavcami
Môžeš mať kryté i ohryzenie káblov, hadíc či izolačného materiálu hlodavcami, ktoré vnikli do vozidla.
Živelné riziká
Pri správne zvolenom poistení si ľahko poradíš aj s následkami požiaru, krupobitia, pádu stromu či stožiaru, zosuvu pôdy, povodne, výbuchu a pod.
Vandalizmus
Žiaľ, vždy je riziko, že môže dôjsť k úmyselnému poškodeniu vozidla treťou osobou.
Rozbitie čelného skla
Ak Ti na sklách vozidla vzniknú akékoľvek náhodné škody, poisťovňa Ti môže uhradiť opravu alebo výmenu skla.
Batožina
Kryté môžeš mať aj poškodenie, zničenie a odcudzenie štandardnej batožiny (nezahŕňa teda napríklad elektroniku) z batožinového priestoru pri poistnej udalosti.
Asistenčné služby
Ponuka pomoci pri nehode, prípadne aj poruche, vozidla je veľmi rôznorodá. Poisťovne Ti môžu zabezpečiť opravu na mieste alebo odtiahnutie auta do servisu, pokračovanie v ceste, či dokonca prenocovanie.

Si pripravený vybrať si svoje havarijné poistenie?

Vyplň náš formulár a hneď sa dozvieš, ktoré poistenie je pre Tvoje auto, vodičské skúsenosti a plány najvýhodnejšie!

Kalkulačka

Potrebuješ pomôcť s výberom?

0907 159 157

Volaj kedykoľvek pondelok až piatok 08:00 – 16:00

Spolupracujeme so všetkými slovenskými poisťovňami